نقاشی موزاییک MosaicArt

آموزش و اجرای نقاشی موزائیک

آموزش نقاشی اکرلیک
ساعت ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢۱  کلمات کلیدی:

 

برای تولید آثار تزئینی و دکوراتیو به صورت سریع و آسان جایگزینی برای پوستر وتابلو برای منازل،دفاتر کار و نمایشگاهها می باشد.

در این کارگاه می آموزید که به سادگی دست به تولید آثار مبتکرانه و زیبا بزنید.و آثار خود را با قیمت مناسب بفروشید و کسب درامد نمائید .جالب اینجاست برای تولید این نوع آثار احتیاج به هیج مقدمه طراحی و مبانی ندارید .با یک دوره آموزشی کوتاه مدت و کمی خلاقیت می توانید آثار متفاوتی تولید کنید و ضمن خلق آثار لذت انجام کار هنری چشیده و آثار خود نیز را به فروش برسانید.

 


 
نمونه هایی از کارهای دیواری
ساعت ٤:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۸  کلمات کلیدی:

 

 

 

اجرا: دلیلی              ابعاد کار :1/5m*1m


 اجرا و نصب سفارشات در ابعاد کوجک و بزرگ پذیرفته می شود.

021-88749311-12

برای دیدن مطالب بیشتر روی اد امه مطلب کلیک کنید.

 


 
تاریخ نقاشی موزاییک
ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳  کلمات کلیدی:

 نگرشی بر تاریخ "نقاشی موزائیک " :

                
هنرنقاشی موزائیک برای نخستین بار سومریها در بین النهرین انجام شد در آنزمان از سنها و سنگریزه های رنگی موجود در طبیعت  استفاده می شد و سپس  در مصرباستان و پس از ان در یونان و روم مورد استفاده قرار گرفت.کف و دیوارهای ساختمانهای رومی غالبا با موزائیک تزئین می شدند ساختن موزائیک نخستین بار در خاور نزدیک باستانی آغاز شد.یونانیان از موزائیک به جای فرش استفاده می کردند و غالبا برای این منظور موزائیکهایی با طرح هندسی ساده می ساختندو با ذوق خاصی که در موزائیک کاری بدست آوردندبه ظرافت و جذابیت بیشتری دست یافتندو آثار موزائیکی از حالت تزئینی خارج شد و به عنوان نقشی بر دیوار خود نمایی می کرد که بعضا همان موضوعات نقاشی را با این تکنیک ،کپی برداری می کردند.و با استفاده از قطعات سنگ ،خرده شیشه ،سفال یا چوبهای رنگی اسلوب نقاشان در برجسته نمایی،سایه دهی و مانند اینها را به خوبی میسر ساختند.

در تصویر نبرد اسکندر با داریوش سوم می توان به کیفیت عالی نقاشی موزائیک اشاره نمود که رومیان با کار گذاشتن خرده سنگها و خرد ه شیشه های بسیار ریز که 50 قطعه آن در ساختن یک چشم به عرض 3.5سانتی متر بکار برده می شد بدان دست یافتند.کیفیت فنی موزائیکها به احتمال زیادی از روی اندازه خرده سنگها تعیین می شده است و هر چه ریز تر همانقدر ظریفتر و بهتر کار می شده است.از آنجا که موزائیکها بر روی هم از یک فاصله 1 و1.5 متری دیده می شدندبه نظر می رسد که معمار ی ظریف مزبور به قدر کافی طبیعی بوده باشد.تغییرات منظمی که در دوره مسیحیت پیشین ،زمانی که موزائیکها در دیواره های بلند و طاقهای محراب کلیساها ظاهر شدند ، به عمل آوردن این گونه جزئیات را تقریبا از نظرها دور ساخت و این اسلوب پر مشقت را بی معنی کرد.در هر صورت بیشتر مواد اولیه تشکیل دهنده موزائیکهادر این دوره خرده سنگ و قطعات کوچک شیشه های ملون بوده است. 

 

امروزه  متریال متفاوتی شامل سنگ،مهره،جواهرات قیمتی و یا بدلی،آینه،شیشه های رنگی و ... مورد استفاده اند.و انواع نقاشی های دیواری و غیر از آن بر روی حجم و یا سطح کوچک یا گاها تابلو ... اجرا می گردد.

سپند هنر افتخار این را دارد که برای اولین بار در ایران،با همت استاد مختاری، آموزش و هم چنین اجرای تکنیک نقاشی موزائیک را به شیوه دکوراتیو و تزئینی روی تابلو ها،احچام،دیوار،کف ،نما و استخر  را بر عهده دارد .


برای دیدن مطالب بیشتر روی اد امه مطلب کلیک کنید.